Barcelona kërkon ta largojë, Xavi i hutuar: Unë s'di asgjë

Barcelona kërkon ta largojë, Xavi i hutuar: Unë s'di asgjë

Xavi dhe Laporta

Barcelona ka një problem dhe kjo lidhet me të ardhmen e trajnerit. Xavi Hernandez pasi mposhti Almerian, u zgjua me lajmet nga RAC1 që sugjeronin shkarkimin e tij.

Megjithatë, vetë trajneri zbuloi në 'Catalunya Radio' se kishte marrë vetëm një mesazh urimi nga presidenti Joan Laporta për fitoren e rëndësishme në Almeria. Nuk përmendet asnjë shkarkim.

Lajmi u përhap shpejt, duke çuar në spekulime se presidenti mund ta linte të largohej. Në përgjigje të kësaj, Xavi kërkoi dje një takim me presidentin, por fatkeqësisht u refuzua.

Takimi tani është planifikuar për javën e ardhshme. Laporta dëshiron të marrë pak kohë, të vëzhgojë sesi zhvillohen gjërat dhe të marrë një vendim të mirëmenduar në konsultim me Decon, i cili ishte dje në Porto për një angazhim personal.

"Unë nuk di asgjë për këto", tha Xavi për radion katalanase, i pyetur në mbërritjen e tij në qendrës stërvitore, me pamjen dukshëm të një të hutuari. Pritet java që vjen për të parë të ardhmen e Xavit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

SHBA sanksionon rrjetin që rriti pasurinë e Millorad Dodikut

SHBA sanksionon rrjetin që rriti pasurinë e Millorad Dodikut