Barcelona kthehet 18 vite pas, statistikat nxjerrin në pah mbrojtjen e dobët! 15 minutat e fundit problematike

Barcelona në javën e 20 të La Liga-s humbi dy pikët e para të vitit, pasi Granada e barazoi 1-1 në minutën e 89, duke e lënë larg dy vendeve të para, që mbahen nga Real Madrid dhe Sevillia. Ky rezultat e kthen shumë pas ekipin katalanas, pasi për të parë statistikat e ngjashme duhet të kthehemi në sezonin 2002-2003.

Gjithçka ka të bëjë me mbrojtjen, pasi deri më tani Barcelona ka pësuar 1.15 gola për ndeshje, ndërsa për të parë më keq se kaq në sezonin 2002-2003 katalanasit pësonin 1.24 gola për ndeshje. Një detaj shqetësues është se në 9 ndeshjet e fundit Barcelona ka humbur 7 herë pikë në 15 minutat e fundit. Në 20 javët e këtij sezoni Barcelona ka fituar 32 pikë, ndërsa ka marrë 8 fitore, 8 barazime dhe 4 humbje. Në sezonin 2002-2003 katalanasit në 20 javë kishin 7 fitore, 7 barazime dhe 6 humbje.

Të gjitha këto rezultatet e rendisin Barcelonën aktualisht në vendin e 6, me 17 pikë më pak se Reali i vendit të parë. Statistika që tregojnë se Barcelonës i duhet ende shumë punë për t’u rikthyer në nivelet që ishte pak vite më parë.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Einxhel Shkira shtatzënë? Tregon testin pozitiv