Barcelona largohet nga 'Camp Nou', kush është stadiumi i ri i katalanasve

Barcelona largohet nga 'Camp Nou', kush është stadiumi i ri i katalanasve

Stadiumi olimpik 'Lluis Companys'

Barcelona ka informuar zyrtarisht Federatën Spanjolle të Futbollit (RFEF) se do t'i luajnë ndeshjet e tyre sezonin e ardhshëm si pritës larg 'Camp Nou', i cili do të rizhvillohet si pjesë e projektit të klubit.

Të gjitha objektet e klubit në lagjen Les Corts të qytetit do të rinovohen, duke përfshirë stadiumin e vogël 'Johan Cruyff' , ku Barcelona e të rinjve dhe Barcelona e femrave zakonisht luajnë ndeshjet e tyre në shtëpi dhe qendrën stërvitore 'Joan Gamper', terreni i tyre i stërvitjes dhe baza e akademisë.

Stadiumi olimpik 'Lluis Companys' në zonën e Montjuic (Barcelonë) do të jetë shtëpia e tyre e re për sezonin e ardhshëm. Puna e rinovimit në 'Camp Nou' pritet të fillojë në qershor 2023 dhe të përfundojë deri në qershor 2026 , megjithëse plani i katalanasve është që të kthehen në shtëpi në nëntor 2024 , duke ndjekur shembullin e Real Madrid, i cili është kthyer të luajë në 'Santiago Bernabeu' në mes të rinovimit të stadiumit.

Projekti për stadiumin e ri të Barcelonës

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Mbyti nënën e tij me plastmas, Report Tv siguron foton e Albi Muhollarit! 24-vjeçari ekselent nga Përmeti, dyshohej se vuante nga depresioni

Mbyti nënën e tij me plastmas, Report Tv siguron foton e Albi Muhollarit! 24-vjeçari ekselent nga Përmeti, dyshohej se vuante nga depresioni