Barcelona 'shuplakë' Antwerpit, Muja në fushë 83 minuta (VIDEO)

Festa e Barcës

Barcelona fitoi 5-0 me Antwerp për ndeshjen e parë në grupin H të Champions League. Në "Stadiumin Olimpik" në Barcelonë, vendasit e Xavit nuk i diskutuan belgët në një ndeshje me rritëm të lartë. Katalanasit shënuan tre herë në pjesën e parë me Joao Felix, Lewandowskin dhe autogolin e Bateille, ndërsa në pjesën e dytë Gavi dhe sërish Felix dërguan shifrat në 5-0. Sulmuesi i Kombëtares, Arbnor Muja ishte në fushë për 83 minuta te miqtë. Barça shkon në kuotën e tri pikëve në krye të grupit.

GOLAT/ Interi lë me 'pasoja' Milanin, kuqezinjtë ngecin edhe në Champions League! Fitojnë Barcelona, City dhe PSG! Enea Jorgji arbitër kryesor