Barcelonës i mjafton Aubameyang për t'u rikthyer te fitoret! Zhgënjen Broja, mediat angleze e vlerësojnë me notën qesharake

Barcelonës i mjafton Aubameyang për t'u rikthyer te fitoret! Zhgënjen Broja, mediat angleze e vlerësojnë me notën qesharake

Futbollistët e Barcelonës duke festuar golin kundër Sociedad

Pas humbjes kundër Cadiz Barcelona është rikthyer te fitoret në kampionat dhe këtë e ka bërë duke mposhtur 0-1 Real Sociedad në javën e 33 të La Liga-s. Skuadra katalanase ia doli me shumë vështirësi për tre pikët falë golit të realizuar nga Aubameyang në pjesën e parë.

Kjo fitore i rikthen kalatanasit në vendin e dytë pavarësisht se Sevillia më herët mposhti 2-3 Levante-n. Sakaq vlen edhe për zonën e Champions League, pasi tani Barcelona ka krijuar një distancë sigurie me 6 pikë nga vendi i pestë, ndërkohë që ka edhe një ndeshje të prapambetur që e luan të dielën kundër Rayo Valekanos së Ivan Balliut.

Të enjten në Premier League ka qenë rradha e Armando Brojës për të zbritur në fushë me Southamton. Sulmuesi shqiptar nuk arriti ta ndihmonte skuadrën në humbjen 2-0 që pësoi kundër Burnley në transfertë.

Madje mediat angleze kanë dhënë notën më të ulët për të që nga nisja e këtij sezoni në Premier League. Ai është vlerësuar me 2-sh dhe thuhet se ‘bëri parqitjen më zhgënjyese, duke qenë i izoluar dhe duke shpërdoruar shumë’.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Veliaj i dhuron ‘Çelësin e Tiranës’ artistes Shkurte Fejza, nesër koncerti te Pallati i Kongreseve!

Veliaj i dhuron ‘Çelësin e Tiranës’ artistes Shkurte Fejza, nesër koncerti te Pallati i Kongreseve!