Bardhi justifikon vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, qytetarët: Me gjak do vini në pushtet?

Bardhi justifikon vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, qytetarët: Me gjak do vini në pushtet?

Deklarata e Drejtuesi Politik të PD në Elbasan, Gazment Bardhi i cili justifikoi vrasjen e Pjerin Xhuvanit, nga truproja e tij Arbër Paplekaj, duket se ka shokuar dhe revoltuar qytetarët.

Qytetarët kanë lënë një “lumë” komentesh “masakruese” kundrejt Bardhit dhe justifikimeve të tij të pajustifikueshme.

Ngjarja e rëndë ku ka mbetur i vrarë Pjerin Xhuvani ndodhi gjatë ditës së djeshme rreth orës 2, në rrugën “5 maji” në qytetin e Elbasanit, nga Arbër Paplekaj, shoqëruesi i kreut të listës së Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi vetëm disa ditë para zgjedhjeve parlamentare.

Lidhur me këtë ngjarje që tronditi vendin ditën e djeshme, në një deklaratë për mediat ka reaguar drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazmend Bardhi i cili u shpreh se vrasësi Arber Paplekaj "është pjesë e Strukturës për Mbrojtjen e Votës në Elbasan. Ai nuk është kriminel. As vrasës. Është ish-efektiv i Policisë së Shtetit dhe ish-shoqërues në Ambasadën Amerikane në Tiranë. Për shkak të punës që kryen në këtë moment disponon armë me leje nga Policia e Shtetit. Strukturat e Mbrojtes së votës, kanë në përbërje ish-punonjës të Policisë së Shtetit".

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

KATAR 2022/ Dramë me 3 gola për Ekuadorin, Senegali e mposht në ndeshjen e fundit dhe kalon në 1/8 e Botërorit (VIDEO)

KATAR 2022/ Dramë me 3 gola për Ekuadorin, Senegali e mposht në ndeshjen e fundit dhe kalon në 1/8 e Botërorit (VIDEO)