Bari blihet nga Presidenti i Napolit, pas falimentit me një shumë modeste

Foto ilustruese

Ekipi i Barit nuk ia doli të regjistrohej për sezonin e ri, pak ditë më parë në Serinë B italiane, për shkak të problemeve financiare. Ish-ekipi i Migjen Bashës deklaroi falimentin, dhe i duhej që ta niste nga Seria D, ringritjen.

Dhe tashmë, ringritja do të vijë me Aurelio De Laurentis, pikërisht presidentin aktual të Napolit. Kryebashkiaku i Barit, mes shumë ofertave, zgjodhi atë të De Laurentis, ku siç thotë vetë, e zgjodhi për transparencën financiare dhe modelin e suksseshëm tek Napoli. Në garë ishin edhe emra të njohur italianë, si presidenti i Xhenoas, Enriko Preciosi, Klaudio Lotito i Lacios, apo edhe Urbano Kairo i Torinos.

Blerja e Barit erdhi për shumën e 250 mijë eurove, ndërkohë që tashmë De Laurentis do të duhet të investojë miliona euro, për t’u ringritur deri në majat e futbollit italian.

a.de./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

“Nuk mund të imagjinohet ajo që ndodhi në Tiranë”! Mediat greke raportojnë ngjarjen në Kombinat: Sakrifikuan veten për tu ringjallur