Basha: Çdo jetë e humbur nga COVID-i e ngarkon Ramën me përgjegjësi penale

Kryedemokrati Lulzim Basha bën fajtor kryesor kryeministrin Edi Rama për jetët e humbura nga COVID-i, pasi sipas tij është pakujdesi nga ana e tij.

"Jemi në humnerë, dhe çdo jetë e humbur e ngarkon atë me përgjegjësi penale. Çdo vdekje për shkak të kësaj pakujdesie është vepër e Edi Ramës, se pa të shteti shqiptar nuk do kishte shkuar deti këtu ku i merr taksat dhe paguan mafia e plehrave", tha Basha.


Lajmi kryesor:

Kodi i ri Zgjedhor/ Basha indiferent: Hapi i radhës, zgjedhjet e 25 prillit! S’i trembem Topallit...Po fshihen shifrat e COVID, Manastirliu duhet të dorëhiqet


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika