Basha: Detyra e parë si kryeministër, rivlerësimi i dëmeve nga tërmeti, do heqim diskriminimin politik! Rama e shfrytëzoi për interesat e tij

Pasditja e gjeti kryedemokratin Lulzim Basha në Kurbin, aty ku premtoi që një nga punët e para që do të bërë nëse do të vij në pushtet është rivlerësimi i banesave të dëmtuara nga tërmeti, ku qytetarët nuk do të vlerësohen sipas ngjyrimeve politike.

“Edhe momentin më fatkeq e përdor vetëm për interesat e tij personale, për pasurimin e tij dhe të një grushti njerëzit. Sot nga ky shesh është vendi t’u them të dëmtuarve nga tërmeti se detyra ndër më të para të qeverisë së re do të jetë vlerësimi dhe rivlerësimi me transparencë i dëmeve të shkaktuar për të hequr diskriminim politik dhe më pas kompesim financiar për familjet e dëmtuara nga tërmeti”, tha Basha.


Lajmi kryesor:

Basha sot në 9 qytete brenda ditës, fillon nga Saranda e mbyll në Mirditë: Këto janë zgjedhjet më vendimtare! Do kemi pjesëmarrjen më të madhe në histori


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Shefi i shtabit të përgjithshëm francez u bën thirrje ushtarakëve të japin dorëheqjen pas nënshkrimit të letrës paralajmëruese të 'Grushtit të shtetit'