Basha: Do të çojmë para drejtësinë të gjithë personat e lidhur me krimin, do pamundësojmë korrupsionin e zyrtarëve

Gjatë bashkëbisedimit me përfaqësues të shoqërisë civile kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se do të çojë para drejtësisë çdo person që është i lidhur me krimin dhe do të pamundësojnë korrupsionin e zyrtarëve.

 “Do të çojmë para drejtësinë të gjithë personat e lidhur me krimin. PPP po kështu përmes strukturës së posaçme do të merren të gjithë në shqyrtim dhe do të hetohen tek organet e drejtësisë, që do të bëjnë punën për dhjetëra miliona që u janë marrë shqiptarëve.Do ti japim frymëmarrje të re biznesit. Do të angazhohemi për asgjësimin e monopoleve korruptive. Digjitalizimi i shërbimeve janë instrumentet që do të pamundësojnë korrupsionin  e zyrtarëve. Do të mbyllim çdo dritare mundësie për të parë Shqipërinë si parajsë të krimit. Do të bashkëpunojmë ngushtë me ndërkombëtarët. Do të çojmë para një tjetër prioritet, që administrata e vendit të ketë mundësinë të tërheqë talentin e jashtëzakonshëm të rinisë shqiptare. Jam kryetar i parë i opozitës që në fjalimin tim të parë të ofrova bashkëpunimin pa kushte për çdo çështje që lidhej me integrimin|", tha ai.


Lajmi kryesor:

Basha: PD dhe unë do mbajmë duart larg sistemit të drejtësisë, pas 25 prillit përvijojmë horizontin e një kushtetute të re brenda vitit


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Momenti kur një prej vëllezërve Mina transportohet me helikopter drejt Traumës

VIDEOLAJM/ Momenti kur një prej vëllezërve Mina transportohet me helikopter drejt Traumës