Basha e Kryemadhi konsulta të gjata me Bylykbashin e Vasilin për 'Zgjedhoren', lënë në pritje ambasadorët

1591212220_PDnaten1024x576.jpg

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili vijojnë ende mbledhjen në selinë blu me Lulzim Bashën, Monika Kryemadhin dhe Shpëtim Idrizin.

Mbledhja ka nisur që në orën 19:00 dhe vijon prej më shumë se dy orësh, ndërsa  konsultat e gjatë mes tyre për reformën zgjedhore kanë lënë në pritje ambasadorët.

Rinisja e takimit në rezidencën amerikane mes palëve politike dhe 3 ambasadorëve, Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman ishte parashikuar të fillonte në orën 20:30, por të vetmit që kanë mbërritur janë Rudina Hajdari e Damian Gjiknuri.


Lajmi kryesor:

'Zgjedhorja', Yuri Kim i lë përgjegjësinë PD: Kemi arritur një marrëveshje shumë të mirë! Topi në fushën e mikut tim Luli Basha, të mos mbajë peng integrimin


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

I etur për të vrarë izraelitë, 5 postimet në rrjetet sociale që futën në burg, Eduard Guzën