Basha falenderon kongresmenin Engel: Mirënjohje mikut tonë të shtrenjtë për mbështetjen vendimtare gjatë 3 dekadave, që ka sjellë pavarësinë e Kosovës

Basha falenderon kongresmenin Engel: Mirënjohje mikut tonë të shtrenjtë për mbështetjen vendimtare gjatë 3 dekadave, që ka sjellë pavarësinë e Kosovës

Lulzim Basha me Eliot Engel

1609670524_Eqy9kYlXIAEYhP5.jpg

Kreu i PD lulzim Basha përmes një mesazhi të publikuar në rrjete sociale i ka shprehur mirënohjen kongresmenit Eliot Engel, të cilin e quan një avokat të palëkundur të vendit tonë.

Teksa ka publikuar një foto me të Basha i thotë faleminderit Engel për mbështetjen vendimtare gjatë 3 dekadave, që ka sjellë pavarësinë e Kosovës dhe tranzicionin demokratik në Shqipëri, përfshirë anëtarësimin në Nato.

"Shpreh mirënjohjen time më të thellë për mikun tonë të shtrenjtë dhe avokatit tonë të palëkundur Z. Eliot Engëll.

 Faleminderit për mbështetjen vendimtare gjatë 3 dekadave, që ka sjellë pavarësinë e Kosovës dhe tranzicionin demokratik në Shqipëri, përfshirë anëtarësimin në Nato. Do të vazhdojmë më tej së bashku punën e papërfunduar ende”, shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Eliot Engel largohet nga kongresi, Kim: Faleminderit! Dhatë mbështetje për marrëdhënie të forta Shqipëri-SHBA! Hajdari: Më ka ndryshuar jetën që kur i shkova në zyrë


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Luis Enrique i 'mbyll derën' Brazilit: Nuk jam profili i duhur për ta, dua Premier League-n

Luis Enrique i 'mbyll derën' Brazilit: Nuk jam profili i duhur për ta, dua Premier League-n