Basha i la jashtë, Ndoka: Te aleatët nuk ka një frymë të mirë! Duka e pranoi se nxitoi duke uruar Ramën për fitoren

 

Pas zgjedhjeve të 25 prillit, Ndoka pranon se te aleatët ka një frymë jo të mirë, pasi nukk dihet se si do të vijojnë tani, dhe për këtë nuk ka asnjë reagim nga kryedemokrati Lulzim Basha. Ndërkohë, komentoi edhe deklaratën e Agron Dukës, i cili përgëzoi Ramën  për fitoren, duke hënë se e ka pranuar që është nxituar.

"Dëmtoi aleatët, por rriti partinë e tij, se e rriti. Ne kemi një PD të rritur me vota dhe numra, por nëse nuk do të zgjedhjen zgjidhjen që ta kalojmë më një logjikë të ftohtë, besoj se do jetë një histori e vështirë e triumfit. Sot patëm një takim informal mes njëri-tjetrin, me SHehun, Mediun, Dukën dhe Dulen. Duka u nxitua nga emocionet, është krijuar një frymë jo konfidente në raport me PD. Shohim një lloj shqetësimi se si do të operojmë si opozitë e bashkuar, se si do të operojmë me PD. Basha futi një stil jo efektiv, ne s'kemi qenë pjesë e shtabeve elektorale dhe kjo është e pafalshme,  dhe ata kanë të njëjtat vërejtje. Nuk kam takuar Bashën edhe pse ai ka qenë në Shkodër, apo Agron Dukën në Durrës", tha Ndoka.


Lajmi kryesor:

Ndoka në Report TV: Votat e mia në Shkodër u vodhën nga PD! Basha fushatë individuale, i përjashtoi aleatët! S'na vuri në dijeni për grupin e mbrojtjes së votës


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit