Basha mbledh gratë demokrate që ishin në selinë blu në sulmin e Berishës më 8 janar! Anëtaret e PD: Do ta rikthejmë kryetar

Basha mbledh gratë demokrate që ishin në selinë blu në sulmin e Berishës më 8 janar! Anëtaret e PD: Do ta rikthejmë kryetar

Foto nga takimi i Lulzim Bashës me gratë demokrate

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha, ndonëse i distancuar nga politika, vijon takimet larg vëmendjes së mediave me demokratët në bazë. Sot, Basha ka mbledhur gradë demokrate, të cilat kanë qenë të pranishme në selinë e Partisë Demokratike, kur u sulma më 8 janar nga Sali Berisha.

Takimi është ndarë nga një prej antareve të PD-së, Drita Lamaj, e cila shkroi se biseduan për nevojën që ka PD për t’u shkëptur nga  ehskuara dhe për të rikthyer në krye të partisë Luzlim Bashën.

“Sot në në një takim të ngrohtë, të grave të cilat ishin brenda në selinë qendrore Partia Demokratike e Shqipërisë në dt. 8 Janar 2022 dhe kryetarin Lulzim Basha. Takimi u karakterizua nga bashkëbisedim i sinqertë, ku spikati dëshira për të lënë të shkuarën në skajin më të erret të historisë së PDSH dhe shikimin nga e ardhmja duke përkrahur rikthimin e kryetarit Lulzim Basha”.

Foto nga takimi

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Miri: 23/09/2022 21:49

  Ja ka pare hajrin asaj pune ai. Ai e di shume mire se sa fiton duke qene kryetar opozite. Ai nuk di te beje pune tjeter. Keto 3 vjet si deputet, me votat e ushtareve te tij Alibeaj, Bardhi, Tabaku etj, qe do i japi KM sa here te kete nevoje, do e perfundoje ate ndertimin qe po bente ne Hollande, sepse unpa shume mire ku ishte, ne nje kantier ndertimi.

  Përgjigju
 • Loran shehu: 23/09/2022 21:10

  Hahahahahha me pastrusen nga tropoja qe beri antare te kshillit kombtar ,ky ka ik per lesh fare po ndoshta e di cfar pone pret prandaj ben kshu spiunin e Serbit,mjafton te shohesh kush e ruante ato dit e kutpoet qe esht spiun i vjeter i Serbit

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Nga parkingu nëntokësor te skenat gjigante për aktorët, Veliaj zbulon detajet e Teatrit të Ri:“Tre herë më i madh dhe më modern

Nga parkingu nëntokësor te skenat gjigante për aktorët, Veliaj zbulon detajet e Teatrit të Ri:“Tre herë më i madh dhe më modern