Basha mungoi në votimin e presidentit të ri, Rama: Lëreni të flejë

 

Kryeministri Edi Rama ka komentuar para mediave faktin që nuk u zgjodh në mënyrë konsensuale presidenti i ri duke thënë se konsensusin do ta bënin vetëm me të gjallët, jo të vdekurit. Me këtë i referohet deputetëve që mbështesin Sali Berishën.

“Nuk e kemi kërkuar kurrë të kemi konsensus me të vdekurit. Kemi qenë këtë për konsensus me të gjallët, njerëzit që besojnë tek ky vend, që e duan vendin më të mirë dhe e kemi arritur me këtë figurë”, tha Rama.

I pyetur për mungesën e Bashës në votimin për presidentin e ri, Rama tha: “Lëreni të flejë.”


Lajmi kryesor:

Bajram Begaj president/ SHBA-BE-OSBE: Mezi presim të bashkëpunojmë! Rama: Figurë me integritet që s’diskutohet! Meta: Urime (REAGIMET)


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet