Basha pret në zyrë ambasadorin e Italisë në Tiranë: 2 vendet i lidh jo vetëm e kaluara, por edhe shpresa për t’i parë popujt tanë gjithnjë e më afër brenda BE-së

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur në zyrë ambasadorin e Italisë në vendin tonë, Fabrizio Bucci. Ky takim, ka theksuar Basha, ka një rëndësi të veçantë për shkak të marrëdhënieve të mira që kanë 2 vendet.

“Sot prita me kënaqësi të madhe ambasadorin, Fabrizio Bucci. Me Italinë na lidh jo vetëm e kaluara, historia jonë dhe vlerat tona, por mbi të gjitha e ardhmja dhe shpresa e përbashkët për t’i parë popujt tanë gjithnjë e më afër dhe më të bashkuar brenda BE-së”, shkruan Basha.  

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Biden: SHBA nuk po shqyrton vendosjen e trupave amerikane në Ukrainë për të penguar një sulm të mundshëm rus