Basha: Rama nuk lan dot duart duke bërë kurban ministrat për aferën e inceneratorëve! Lefter Koka është bishti i kësaj historie

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se të 4 ministrat e përfshirë në aferën e inceneraorëve dhe sekretarit i përgjithshëm i Kryeministrisë nuk janë përfshirë në aferën e inceneratorëve pa dijeninë dhe lejen e Ramës. Basha tha se Rama nuk i lan dot më duart me drejtësinë duke bërë kurban ministra.

“E rënduar siç është Spanja me rekorde kriminale problemi kryesor i vendit mbetet korrupsioni qeveritar. Ftesat për të braktisur denoncimet e vjedhjes së shekullit mbajini për vete. Çdo ditë po dëgjojmë në komisionin hetimor fakte dhe dëshmi se si ka ndodhur kjo vjedhje, se si është ndërtuar skema dhe si është mirë-llogaritur vjedhja e 430 mln euro nga taksat e shqiptarëve. Komisioni po zbardh se pse Rama nuk mund të laj dot duart nga drejtësia duke bërë kurban vetëm ministrat që shumë shpejt do të fillojnë  të përballen me drejtësinë, pasi ai i në burg ka mbiemrin Koka por është vetëm bishti i kësaj afere. Kjo është edhe arsyeja pse Rama e mbylli komisionin dhe u rihap vetëm pas presionit të opozitës dhe ndërkombëtarëve. E vërteta sa ka nisur të shpaloset, është vetëm çështje kohe. Babai i Alqi Bllokos, Klodian Zoto, Mirel Mërtiri dhe Stela Gugallja kanë krijuar një skemë të mirëfilltë kriminale”, tha Basha.


Lajmi kryesor:

Inceneratorët përplasin PD-PS! Basha: Rama s’i lan dot duart! Spiropali: Do përgjigjesh para drejtësisë! Berisha: Kjo aferë zgjidhet me protesta! Miratohen anëtarët e rinj të AMA-s


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Einxhel Shkira shtatzënë? Tregon testin pozitiv