Basha ‘shpërthen’ i revoltuar ndaj Ballës në Kuvend, Rama: Mos u merr me atë

 

“Mos u merr me atë”! Kjo ka qenë këshilla dhe fjalët që kryeministri Edi Rama i drejtoi Taulant Ballës teksa kryetari i PD, Lulzim Basha, i ‘shpërtheu” ndaj tij i revoltuar me fjalë fyese.

Megjithëse mikrofoni i kryeministrit në momentin e debatit që “ndezi” sallën ishte i fikur, ai i Bashës ishte i ndezur dhe si pasojë gjithçka u dëgjua.

“Mos u merr me atë”, ishin fjalët që tha Rama, ku me “Atë” iu referua pikërisht kreut të PD, Lulzim Basha


Lajmi kryesor:

LSI 'mollë sherri' mes PS dhe PD për komisionet parlamentare! Demokratët e nisin me bojkot Kuvendin, largohen pa votuar, ikën dhe Berisha! Nxehet Basha, akuza Nikollës: Je manekin, turp t'ju vijë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Shkëputje e energjisë për shkak të reshjeve dhe erës, administratori i OSSH: Situata është stabilizuar vetëm 8 linja në Kukës e Korçe me probleme