Basha s'mban premtimin e tij të para pak muajve, nga 400 euro bën pagën minimale 36 mijë lekë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha

Në prezantimin e programin ekonomik një pikë e rëndësishme ku kryedemokrati Lulzim Basha është fokusuar është te paga minimale. Ai tha se me ardhjen e tij në pushtet paga minimale do të behët nga 30 mijë lekë në 36 mijë lekë. Basha e trumbetoi fort këtë pikë të këtij programi, duke thënë se kjo do të bëhet duke krijuar lehtësira për biznesin.

"E megjithatë, vetëm pak muaj më parë, Basha ka artikuluar në media se do të rriste pagën minimale në 400 euro. "Më 25 prill duam ta çlirojmë Shqipërinë nga pengmarrja politiko ekonomike. Rritja e pagave është premtimi ynë. Kur të vijnë në pushtet do bëjmë një pagë minimale me jo më pak se 400 euro. Rama mendon se do ta rrisë pagën me VKM", ka thënë më herët Basha.

 


Lajmi kryesor:

PD program ekonomik me 16 pika! Basha: 110 mijë vende pune dhe pagë minimale 36 mijë lekë! 3 mijë lekë në muaj për bebet e porsalindura për 5 vite


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Zyrtare, Barcelona konfirmon se Leo Messi nuk do të vijojë karrierën te katalanasit