Basha takon komandantin suprem të NATO-s: Domosdoshmëri për t'u rreshtuar krah aleatëve SHBA e BE

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ish Këshilltar për Sigurinë i Presidentit të SHBA dhe ish-Komandant Suprem i Forcave të NATO-s në Europë, James Jones. Siç njofton zyra e shtypit, në këtë takim u diskutua mbi rëndësinë e anëtarsimit të Shqipërisë në BE, por edhe për partnerët strategjik të Shqipërisë, për të cilin kryedemokrati tha se është e rëndësishme rreshtimi krah SHBA dhe BE.

"Mirëprita në zyrë Gjeneralin James Jones, ish Këshilltar për Sigurinë i Presidentit të SHBA dhe ish-Komandant Suprem i Forcave të NATO-s në Europë. Bashkë, patëm rastin të diskutonim mbi rëndësinë e anëtarësimit të Shqipërisë në BE dhe domosdoshmërinë për tu rreshtuar në krah të aleatëve tanë, SHBA dhe BE përsa i përket sigurisë dhe teknologjisë. Në qeverisjen tonë nesër, ne do të bëjmë gjithçka që të forcojmë edhe më tej marrëdhëniet Shqipëri-SHBA sepse shqiptarët e kanë shumë të qartë se e ardhmja e vendit tonë, është krah për krah me vlerat perëndimore", shkruan Basha.

Postimi i plotë i kreut të PD-së, Lulzim Basha

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

  • Artur Gorishti: 19/11/2019 21:20

    Ti o derdimen bashke me Xhikun e Presidences prisni vetem ishet si Jones, Doris Pack qe u kane rrene dhembet. Askush nuk ua varr trasten e mutit. jeni bere per tu meshiruar o vemje te ndyra.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Sirena ambulance kudo'/ Kasaphanë në Bjerut pas shpërthimit! (VIDEO)