POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Basha ultimatum Ramës nga protesta e 'Unazës së Re': Largohu nga qeveria përpara datës 15 shkurt

Pas takimit me mbështetësit e Vorës, kreu i PD Lulzim Basha është ndalur në protestën e banorëve të "Unazës së Re", nga ku ka bërë thirrje për pjesëmarrjen e tyre në protestën e 16 shkurtit. Ai i bëri thirrje Edi Ramës të largohet nga karrigia e qeverisjes deri në datë 15 shkurt. Sipas Bashës, Ramës ia kanë falur të inkriminuarit karrigen e kryeministrit dhe për këtë arsye ai duhet të largohet dhe t'i hapë rrugë krijimit të një qeverie kalimtare me qëllim çuarjen e vendit në zgjedhje të parakohshme.  

"Në 16 shkurt vendi juaj do te jetë atje në shesh në ballë të protestës. Në 16 shkurt nuk është më koha për fjalë sepse fjalët janë thënë. Edi Rama ka kohë deri në 15 shkurt që ti japë zgjidhje politike krizës duke u larguar. Në 16 shkurt dëgjohet vetëm zëri dhe vullneti juaj. Deri më 15 shkurt të largohet nga karrigia që i kanë falur kriminelët dhe t'i hapë rrugë zgjidhjes politike, qeverisë tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme. Në 16 shkurt mbarojnë fjalët e politikës dhe është koha e zërit të qytetarëve. Një ditë e re do të vijë me qëndresën tuaj. Këta të rinj do kenë të ardhmen që meritojnë. Të gjithë bashkë më 16 shkurt para Kryeministrisë", u shpreh Basha.

Duke komentuar protestën prej tre muajsh të banorëve të "Astirit", Basha tha se pa këmbënguljen e tyre do ishte e pamundur të zbulohej sipas tij megaafera me tenderin e "Unazës së Madhe". "Kjo qëndresë e juaja iu tregoi shqiptarëve rrugën për t’u përballur me padrejtësinë. Nëse ju do kishit ulur  kokën, shtëpitë tuaja do ishin prishur dhe skandali i Unazës nuk do ishte zbuluar. Ky nuk është kryeministri i shqiptarëve, por është kryeministri i kriminelëve dhe hajdutëve. Shërbëtor dhe ortak i tyre", theksoi kreu demokrat. 

Basha iu bashkua sot protestës së banorëve të "Unazës së Re" pas rreth një muaji mungesë. 

m.v./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Aaaaaa: 07/02/2019 09:19

  Lulushi deklaron....do ulim cmimin e energjise 300 leke per liter hahahahahaha...ky eshte pall fare

  Përgjigju
  • CaBone: 07/02/2019 11:05

   O shoku aman mos na e ofendo pellen se shte me i mir se luli. Te panten palla ben o qef o mrekullira te vegjel, kurse ky palla as te ashtu eee as te ashtu hahahah

 • Populli: 07/02/2019 07:23

  Epo trap si ky nuk kemi pare Lul eshte mire qe ta mbyllesh halene se ke kokren e namit

  Përgjigju
 • Labi: 07/02/2019 02:23

  O luli degjo keto o mik se paske ike per lesh me force e presjon ske shians tint behesh kryeminister..edhe me vote populli sikur q neser t behen votime ty ste ve kurr populli kryeminister..Po nuk ike ti na pd asnjeher n bot nuk mer qeverri edhe per 20 vjet t tjetra populli sta jep voten ty ok

  Përgjigju
 • o derman: 06/02/2019 23:29

  Venezuel hesapi...o lum e perrua..po me mire djepja bosh thuaj!!!Po pse me luft do behesh kryeminister ti o shok??Po ti ske faj se po mundohesh per vete po kush vin mbas tyja qe s'kuptoj..nejse e ka thene Noli shkret:Shqiperi te kam dhjer si ste mora vesh njeher..Hajde gjithe te mirat edhe mos harroni Shqiperia mbi te gjitha!!!

  Përgjigju
 • Tirona: 06/02/2019 20:25

  Te dija te zgjuar po ti qeke nji pall k*ri.Qeverija bije me vot o pall ti vazhdo shiko endra se falas i ke.Lulush po nuk iku ne 16 shkurt ca do bosh jam kurioz do presesh dat tjeter?Pret ti se je mesu,mer nji brisk dhe punu pak o pall se ja more doren ti dhe cuni Faros.Far e keqe.

  Përgjigju
  • CaBone: 06/02/2019 21:32

   Do shkoj te maminme gisht ne B.....th. po ca do bej aman?

 • Luluja: 06/02/2019 19:39

  Ksaj i bie çohu hoxh te ulet prifti

  Përgjigju
 • Babalja: 06/02/2019 19:36

  Per dite leshon ultimatume llullka

  Përgjigju
 • Hinglateri: 06/02/2019 19:05

  Lulaq te kam theneblidj sa me shime brisqe asht rrit leshi prej dimrt

  Përgjigju
 • Qiri ismailt: 06/02/2019 18:46

  Rroft marqineti qe te bon me enderru o luliiiiii

  Përgjigju
 • xreport: 06/02/2019 18:32

  ja ke fut kot plako hahahah enderro

  Përgjigju