Bashkëpunonin në dy fshatra për kultivimin e kanabisit, arrestohen tre persona në Vlorë

Foto ilustruese

Janë goditur dy raste të tentativës për kultivim të kanabisit në fshatrat Sevaster dhe Dushkarak në Vlorë ku janë vënë në pranga 3 persona.

Personat e arrestuar janë G. L., 29 vjeç, banues në Orikum dhe F. N., 37 vjeç, banues në fshatin Kotë, autorë të tentativës për kultivim në fshatin Sevaster. Kurse personi me iniciale A. A., 50 vjeç, është autor i tentativës për kultivimin e kanabisit në fshatin Dushkarak. Në vendngjarje u sekuestruan disa fidanë kanabis të mbjellë nga tre personat.

Sipas policisë, materialet i kaluan Prokurorisë, për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike", kryer në bashkëpunim.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento

Komente

 • Selenice: 01/07/2020 00:51

  Ku tjeter?

  Përgjigju
 • Kafsha: 30/06/2020 21:49

  Qelbesira vlonjate nje jete vetem pislleqe

  Përgjigju
  • Miku: 01/07/2020 10:33

   Kurse ti nje jet vetm spiun×

Lajmi i fundit

John

Pozitiv në ritestim edhe pas dy javësh, në total 6 raste me COVID në Vlorë, shumica vatra të reja