Bashkëshorti i eurodeputetes së arrestuar për korrupsion vendos të bashkëpunojë me drejtësinë

Bashkëshorti i eurodeputetes së arrestuar për korrupsion vendos të bashkëpunojë me drejtësinë

Policia financiare italiane, pas një kërkese të drejtësisë belge, ka konfiskuar 20 mijë euro në shtëpinë e Francesco Giorgi, pranë Milanos. Sipas mediave të huaja bashkëshorti i eurodeputetes, po bashkëpunon me drejtësinë duke zbuluar edhe rolin e babait të Eva Kailit.

Francesco Giorgi është partneri i Eva Cailit, një ish ndihmës i ish-deputetit italian Antonio Panzeri dhe u arrestua si pjesë e hetimeve dhe urdhër-arrest korrupsioni të lëshuara në Bruksel.


Lajmi kryesor:

'Qatar Gate', skandal në BE, 1.5 milionë euro ‘cash’ të sekuestruara, dyshohet se janë dhënë si ryshfet nga Katari! Ish-nënpresidentja e PE mohon akuzat


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Megaoperacioni ‘Kurrë mos Harro’, të dielën pritet gjyqi ndaj 12 të arrestuarve në Elbasan! Prokuroria kërkon ‘arrest me burg’

Megaoperacioni ‘Kurrë mos Harro’, të dielën pritet gjyqi ndaj 12 të arrestuarve në Elbasan! Prokuroria kërkon ‘arrest me burg’