Bashkia e Vaut të Dejës ultimatum KQZ-së: Lironi ambientet e KZAZ-ve brenda ditës së nesërme!

Kreu i Bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hila i drejtohet KQZ me një ultimatum se duhet të heqë materialet zgjedhore nga KZAZ nr. 6 e cila ndodhet në ambientet e shkollës profesionale 'Ndre Mjeda' para orës 16:00 të ditës së nesërme.

Ai urdhëron ndërprerjen e veprimtarisë zgjedhore në këtë zonë dhe heqjen listës së zgjedhësve të afishuara në qendrat e votimit. Ndërsa përmes një kërkese drejtuar Komisariatit të Vaut të Dejës ai kërkon që të mbështesë zbatimin e këtij urdhri.


Lajmi kryesor:

Sulmohen KZAZ-të/ Militantët e PD i vënë flakën klasës në Shkodër! Në Tropojë thyhen xhamat e Muzeut (VIDEO)


Ora 16:25
Bashkia e Vaut të Dejës ultimatum KQZ-së: Lironi ambientet e KZAZ-ve brenda ditës së nesërme!

Kërkesa e kryetarit të bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hila

1 / 3

Kërkesa e kryetarit të bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hila

2 / 3

Kërkesa e kryetarit të bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hila

3 / 3
/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?×

Lajmi i fundit

John

Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID