Bashkia e Vlorës aksion për pastrimin e plazhit

400 punonjes te bashkise se Vlores, kanë ndërmarrë aksionin për pastrimin per plazhin e vjeter. Ka qenë një thirrje e kryetarit të bashkise se Vlores Dritan Leli për t'ju bashkuar kësaj iniciative edhe institucione te tjera te qytetit, apo edhe shkollave per te patur nje Vlore me te paster.

Duke e cilesuar si nje nga sezonet me te mira turistike te viteve te fundit , kryebashkiaku Dritan Leli ka theksuar se problematika mbetet e lidhur me mbetjet  e evidentuara kryesisht ne plazhe, mbetje te cilat ishin te shumta.

Plazhi i vjeter eshte nje nga ato zona qe pati edhe me shume problematika referuar mbetjeve gjate sezonit turistik te ketij viti. Situata ne ambientet publike dhe kryesisht plazhe ka qene nje nga me problematikat referuar mbetjeve, ndersa ka nisur prej kesaj fundjave nje aksion dhe iniciative per te pastruar ambjentet publike dhe kryesisht palzhet, duke rikthyer ne vemendje aksionet e viteve te shkuara per te pastraur qytetin.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fredi: 23/09/2019 19:58

    Imagjinoni ç pisllik prodhojn

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rruga e Arbrit dhe ura më të lartë në Ballkan hapet në 29 nëntor! Ministrja: Mjetet të ecin me kujdes