Bashkia e Vlorës-qytetarëve: Shmangni lëvizjet në akset problematike, parashikohen reshje shiu të dendura

Bashkia e Vlorës u ka bërë apel qytetarëve të saj që të shmangin lëvizjes me automjete në akset problematike, pasi gjatë orëve të natës priten që të intensifikohen reshjet e shiut.

“Te nderuar qytetare! Reshjet e shiut do të intensifikohen gjatë orëve të mbrëmjes dhe orëve të para të mëngjesit për këtë arsye do t'ju  luteshim të shmangnit të gjitha lëvizjet me automjete në akset problematike si dhe parkimin e automjeteve në këto akse.

Paralajmërimet e meteorologëve për përmbytje kërkojnë  të jemi të kujdesshëm. Për çdo nevojë urgjente kontaktoni me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të Bashkisë së Vlorës.  Kujdesuni për veten dhe familjet tuaja|”, njofton Bashkia e Vlorës.


Lajmi kryesor:

Reshjet e dendura të shiut/ Rrëshqitje dherash në akset Librazhd-Elbasan dhe Leskovik – Pobickë! ARRSH apel shoferëve: Udhëtoni me kujdes


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:×

Lajmi i fundit

John

Humb betejën me COVID bashkëshortja e simbolit të rezistencës kombëtare Adem Demaçi