Bashkia Kamëz miraton Paketën Fiskale 2020, Suli: Ulje taksash për qytetarët dhe përkrahje për ata në nevojë

Bashkia Kamëz miraton Paketën Fiskale 2020, Suli: Ulje taksash për qytetarët dhe përkrahje për ata në nevojë

Bashkia Kamëz ka miratuar në Këshillin Bashkiak Paketën Fiskale për vitin 2020. Përfitimet do të jenë direkte për të gjithë qytetarët që nga të prekurit e tërmetit, banorët që kanë shtëpitë ende në proces legalizimi, pensionistët, si dhe kryefamiljarët femra dhe të rinjtë që duan të hapin një biznes. Me paketën e re fiskale duket se i është dhënë vëmendja e munguar dy shtresave te shoqërisë, të rinjve dhe të moshuarve.

Nga ndryshimet që kryetari Suli ka sjellë në paketën fiskale të bashkisë Kamëz janë edhe ulja e tarifave bashkiake për çdo të ri dhe grua kryefamiljare  të cilët hapin një biznes  në Kamëz. Pensionistët janë një tjetër kategori të cilët përfitojnë uljen e tarifave bashkiake për vitin 2020. Me paketën e re fiskale te Bashkisë Kamëz janë hequr te gjitha  tarifat bashkiake për familjet të cilat u prekën nga tërmeti i nëntorit. Një tjetër ndihmë në këtë paketë fiskale vjen edhe për çdo familje e cila e ka shtëpinë e saj ne proces legalizimi ku me paketën fiskale të vitit 2019 duhej të paguante një tarifë prej  0.7% të investimit, ndërkohë që me paketën e re fiskale të vitit 2020 kjo tarifë është bërë zero.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Në Zveçan u ndezën qirinj për kriminelët e vrarë pas sulmit në Veri të Kosovës, Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e viktimave

Në Zveçan u ndezën qirinj për kriminelët e vrarë pas sulmit në Veri të Kosovës, Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e viktimave