Batuta e Ramës: Nuk do të merrja dot medalje nëse nuk do të isha kryeministër! Pirro Dhima nuk mendoi se mund të isha talent në peshëngritje

 

Kryeministri Edi Rama ka marrë një medalje mirënjohje për kontributin në fushën e peshëngritjes. Për këtë nuk kurseu batutat ndërsa tha se do e mbajë me krenari.

“E di që nuk e meritoj këtë por e pranoj. Ka 2 mënyra për tu nderuar nga ju, njëra për të fituar medalje, tjetra për të qenë kryeministër. Duke qenë se nuk fitoj dot medalje, tepër vonë për këtë gjë se Pirro Dhima nuk mendoi se mund të isha talent në atë moshë kur mund të kisha ngritur pesha. Këtë dhuratë do ta mbaj me krenari, nder dhe shumë mirënjohje për presidentin dhe të gjithë ju”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama ironi për çeljen e negociatave: Na ka ardhur në majë të hundës kjo botë me kufij dhe dyer të mbyllura


A.M./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

SPECIALE/ Fshatrat 'fantazmë' të Shqipërisë, emigrimi dhe papunësia lënë vetëm të moshuarit

SPECIALE/ Fshatrat 'fantazmë' të Shqipërisë, emigrimi dhe papunësia lënë vetëm të moshuarit