Bayern shikon Theo Hernandez si pasuesin e Alphonso Davies, kuqezinjtë nuk ulen në bisedime pa 100 milionë euro

Bayern shikon Theo Hernandez si pasuesin e Alphonso Davies, kuqezinjtë nuk ulen në bisedime pa 100 milionë euro

Mbrojtësi i Milan, Theo Hernandez

Mediat gjermane raportojnë se Theo Hernandez ka hyrë në orbitën e Bayern Munchen. Siç raportohet, klubi gjerman po mendon planin B në rast të largimit të Alphonso Davies tek Reali i Madridit. Kanadezi ka shprehur dëshirën për të vijuar karrierën me “Los Blancos”. Opsioni më i mirë për bavarezët për të zëvëndësuar Davies është mbrojtësi francez i Milanit, që po kalon një formë të shkëlqyer me kuqezinjtë. Megjithatë ende mbetet në pikëpyetje qëndrimi i Milanit për një interesim të tillë.

Milanews.it raporton se: “Milani ka një vlerësim të lartë për mbrojtësin e krahut të djathtë, pra një shifër që shkon tek 100 milionë euro. Është e qartë se ky çmim i lartë është një parandalim për këdo që dëshiron të afrohet në tryezën e bisedimeve, sepse Theo është shumë i veçantë në skenën ndërkombëtare dhe vlera e tij mbetet shumë e lartë i për atë që ka treguar me Milanin, ashtu dhe për statusin e tij aktual me kombëtaren franceze.

Objektivi i drejtuesve të Milanit është që në muajt e ardhshëm të ulen me Theon dhe agjentin e tij Quilon, për të diskutuar sërish për kushtet e marrëveshjes aktuale, e cila e sheh mbrojtësin e krahu të fitojë rreth 4 milionë euro në vit deri më qershor 2026. Rinovimi mund të përfshijë shifra edhe më të larta, por dëshira e Theos mbetet të jetë e lidhur me qëndrimin në Milano me kuqezinjtë.”

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?



×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin