BE ndërpritet transmetimi i mediave ruse Russia Today dhe Sputnik: Po dezinformojnë

BE ndërpritet transmetimi i mediave ruse Russia Today dhe Sputnik: Po dezinformojnë

Bashkimi Evropian ka ndaluar mediat ruse të lajmeve Russia Today dhe Sputnik. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë njoftoi se blloku do të ndalonte të dy mediat në një përpjekje "për të luftuar" dezinformimin rus.

“Sot ne po ndërmarrim një hap vendimtar për të mbyllur transmetimin për manipulimin e informacionit të rusëve në Evropë, duke ndaluar transmetimin e Rusisë Sot dhe Sputnik në Bashkimin Evropian”, tha Borrell.


Lajmi kryesor:

Dita e 4 e luftës, parashikohen bisedime, pritet takim Kiev Moskë por luftimet nuk ndalen ne terren! Putin alarmon botën: Në gatishmëri forcat bërthamore! Ja cfarë ndodhi në Kiev


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës