Benevento godet Juventusin, 'zonja e vjetër' humbet terren për titullin

Atëherë kur pritej fitorja e padiskutueshme Juventus është mposhtur 0-1 nga Sasuolo, duke marrë një goditje të fortë në garën për titull. Në Allianz Stadium vendosi goli i Gaiç në pjesën e dytë, që përfitoi pas një gafe të Artur.

Pas 27 javësh kampionat Juventus është në kuotën e 55 pikëve, 10 më pak se Interi kryesues. Ndërkohë po sot Atalanta mposhti 0-2 Veronan, ndërsa Sampdoria fitoi 1-0 kundër Torinos.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tragjedi gjatë xhirimeve të filmit në SHBA, aktori i njohur Alec Baldwin vret aksidentalisht me armë fotografen dhe plagos regjisorin