VIDEO/ Vodhën 2400 euro biçikleta, bizhuteri dhe ushqime, arrestohet 16-vjeçari në Vlorë, në kërkim shoku 18-vjeçar! I mituri ishte në arrest shtëpie

8 vjedhje të kryera në dyqane dhe banesa në qytetin e Vlorës janë zbardhur nga blutë e qytetit, dhe për këtë është arrestuar autori i dyshuar, një i mitur 16-vjeçar me iniciale K. B., dhe është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tij 18-vjeçar, Sulejmën Velaj.

16-vjçari kishte thyer masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’, e cila i ishte dhënë për të njëjtën vepër penale “Vjedhja”.

Eelekrto-shtëpiake, biçikletat dhe para janë sendet e vjedhura nga 2 të rinjtë në bashkëpunim me njëri-tjetrin në disa banesa, dyqane dhe kiosoka të qytetit. Nga veprimet hetimore dyshohet se ata janë autorë, konkretisht:  

 • 1.Më datë 08.12.2022, në lagjen “1 Maji”, dyshohet se kanë vjedhur në banesën e shtetasit L. A., 2 biçikleta, me vlerë 2.400 euro;
 • 2.Më datë 20.01.2023, në lagjen “24 Maji”, dyshohet se kanë vjedhur në banesën e shtetasit M. Sh., pajisje elektroshtëpiake;
 • 3. Më datë 20.01.2023, në lagjen “Bashkimi”, dyshohet se kanë vjedhur në banesën e shtetasit R. H., pajisje elektroshtëpiake;
 • 4. Më datë 06.01.2023, në lagjen “24 Maji”, dyshohet se kanë vjedhur në banesën e shtetases F. F., pajisje elektroshtëpiake dhe një shumë parash;
 • 5. Më datë 13.01.2023, në lagjen “24 Maji”, dyshohet se kanë vjedhur në banesën e shtetasit A. T., disa produkte ushqimore;
 • 6. Po më datë 13.01.2023, në lagjen “24 Maji”, dyshohet se kanë vjedhur banesën e shtetasit A. R., disa bizhuteri dhe një shumë parash;
 • 7. Më datë 26.01.2023, në lagjen “Lef Sallata”, dyshohet se kanë tentuar të vjedhin një dyqan;
 • 8. Po më datë 26.01.2023, në lagjen “10 Korriku”, dyshohet se kanë vjedhur në tabakinon në posedim të shtetasit D. L, një shumë parash.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Si po shkon procesi i Kosovës për ndërrimin e targave serbe?

Si po shkon procesi i Kosovës për ndërrimin e targave serbe?