Berat, 26-vjeçari i fiksuar pas një vajze, e përndjek dhe e kërcënon me...automatik

Berat, 26-vjeçari i fiksuar pas një vajze, e përndjek dhe e kërcënon me...automatik

BERAT - Një 26-vjeçar u arrestua nga policia e Beratit pasi përndiqte një vajzë. 

I riu me inicialet F. M, banues në Ura Vajgurore u arrestua pasi vajza me inicialet L.T. ka kallëzuar se 26-vjeçari e ka përndjekur në mënyrë sistematike dhe e ka kërcënuar me armë zjarri.

Gjatë kontrollit të banesës së të riut me inicialet F.M, policia i gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip automatik model 56 me të cilën kërcënonte vajzën.

Policia thotë se ai do të hetohet nga Prokuroria e Beratit për veprat penale ‘‘Përndjekja” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit’’.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Ndahet nga jeta 'Nona Tirona' në moshën 102-vjeçare, bashkëshortja e futbollistit të njohur Selman Stermasi

Ndahet nga jeta 'Nona Tirona' në moshën 102-vjeçare, bashkëshortja e futbollistit të njohur Selman Stermasi