Berat Gjimshiti vendos rekord kundër Spanjës

Berat Gjimshiti vendos rekord kundër Spanjës

Berat Gjimshiti

1718813129_beratgjimshiti.jpg

Berat Gjimshiti është lojtari i Kombëtares me më shumë minuta këtë sezon, duke vendosur një rekord aktivizimesh.

Berati në Serie A me Atalantën ka qenë në fushë në 37 ndeshje me plot 2832 minuta, në Kupën e Italisë në 5 ndeshje (450 minuta), në Ligën e Europës 12 ndeshje (1044 minuta) dhe me 12 ndeshje mes eliminatoreve, miqësoreve dhe Europianit (1036 minuta). Pra, Gjimshiti në sezonin 2023- 2024, pa përfshirë ndeshjen e sotme, ka qenë në fushë në plot 66 ndeshje.


Lajmi kryesor:

SHQIPËRI 0-1 SPANJË/ Djema kokën lart, ishte vitrina e futbollit! Kombëtarja eliminohet nga Europiani 2024! Italia e mbyll e dyta dhe gjen Zvicrën në 1/8


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Himarë, sekretari i Omonia-s për Report Tv: Gjikuria u zgjodh mes 5 emrave, Rama zgjodhi Tavon se nuk kishte tjetër! Mane: Kandidati PS pikë bashkimi mes minoritetit grek me palën shqiptare

Zgjedhjet në Himarë, sekretari i Omonia-s për Report Tv: Gjikuria u zgjodh mes 5 emrave, Rama zgjodhi Tavon se nuk kishte tjetër! Mane: Kandidati PS pikë bashkimi mes minoritetit grek me palën shqiptare