Berat/ Rihapen 43 kopshtet e çerdhe, fëmijët fluturojnë të gëzuar drejt edukatore e shokëve (VIDEO)

BERAT-1 Qershori,festa e fëmijëve ka shënuar edhe rihapjen e kopshteve e çerdheve në të gjithë vendin. 43 kopshte dhe çerdhe në rrethin e Beratit kanë hapur sot herët në mëngjes dyert për të pritur fëmijët. Edhe pse për të parën herë fëmijët nuk i gëzohen dot festës së tyre,1 Qershorit për shkak të pandemisë Covid-19,këtë mëngjes zërat e tyre kanë gumëzhuar brenda ambienteve të kopshteve e çerdheve, që kanë qenë të boshatisura për rreth 3-muaj për shkak të situatës pandemike.

Fëmijëve u wshtë matur temperatura në hyrjen e këtyre institucioneve,u janë dezinfektuar duart,ndërkohë që edukatoret kanë pyetur çdo prind nëse në familjen e tyre apo në njerëzit e afërt kanë pasur të prekur me Covid-19. Bashkia e Beratit ka konfirmuar se janë përmbushur të gjitha masat që kërkon protokolli i sigurisë,janë dezinfektuar të gjitha ambientet e brendshme dhe të jashtme të kopshteve e çerdheve si dhe janë pajisur të gjitha këto institucione me termometra termikë,dezinfektantë etj.


Lajmi kryesor:

Të veshur bukur e të qeshur fëmijët rikthehen në kopshte e çerdhe/ U matet temperatura e dezinfektojnë këmbët! Prindërit plotësojnë formularin 'COVID'


E.D./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

I etur për të vrarë izraelitë, 5 postimet në rrjetet sociale që futën në burg, Eduard Guzën