POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Berati shndërrohet në një 'mini Venecia', përmbyten disa lagje (VIDEO)

Prej disa javësh, vendi ynë është përfshirë nga një mot i ftohtë, me temperatura të ulëta dhe reshje të dendura të shiut.

Kanë mjaftuar vetëm disa minuta shi, që në disa qytete të vendit tyre, të nxirret në pah problemi i kanalizimeve. Pas Vlorës, është shndërruar në një "mini Venecia" edhe qyteti i Beratit.

Reshjet e shiut me intensitet të lartë dhe erë të fortë kanë bërë që prej disa orësh, disa nga lagjet e qytetit të një mbi një dritareve të përmbyten.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento