Berisha: Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin i ka kërkuar Llallës arrestimin tim

Ish-Kryeministri Sali Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi se Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin i ka kërkuar ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla arrestimin e tij. Deklaratën Sali Berisha e bëri gjatë një interviste në Abcnews, ndërsa vjen një ditë pas zbulimit të letrës që Llalla ia kishte dërguar Kongresit Amerikan dhe theksonte se ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu i kishte kërkuar arrestimin e Ilir Metës. Ambasadori i SHBA reagoi duke e përgënjeshtruar.

Ambasadorja Vlahutin i ka kërkuar zotit Llalla arrestimin tim. Unë e besoj plotësisht këtë sepse zoti Llalla i ka thënë Nishanit se zonja ka ardhur në zyrë dhe ka kërkuar arrestimin e Berishës. Unë këtë e kisha marrë vesh nga ambasadorë të huaj por as që e kisha vlerësuar. Unë e besoj 100% se çfarë ndodh, se kur ke fiksime dhe komplekse nuk di të ndalesh.

Një ditë para disa muajsh u thotë ambasadoreve të BE mos hajdeni në emision me telefona se 4 kate më poshtë është Berisha dhe na regjistron. Që një ambasadore të arrijë deri këtu ose është e sëmurë dhe ka obsesione. Kur mora vesh të dytën them që kjo që unë e kam quajtur Guvernatore është e aftë të bëj cdo përpjekje por s’mund ta transpozoj ne rastin e ambasadorit Lu se këtu e vërteta..nuk e di

Sali Berisha

 • Sondazhi i ditës:

  Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?

Komento

Komente

 • skerdi: 14/04/2018 15:43

  O sal,nuk është vlahutin që do të arrestojë,është populli që kërkon arrestimin tënd, ske ku shkon si presidenti rrumun do përfundosh. Mos i bjer më qafë Vlahutinit, popullit tënd i ke haraç, dhe borxh pa larë dhe hak pa marë nuk ka.

  Përgjigju
 • Iliri: 13/04/2018 20:25

  Tik tak

  Përgjigju
 • REDI: 13/04/2018 16:48

  ME ERDHI DJE TRAPI SALI I MENDEROSUR.ME VJEN 1 HERE NE MUAJ PER VIZIT NE SHTEPIN TIME. SA U FUTE BRENDA THA DUA M DUA M DHE PERFUNDOJE NE HALE. ONGRI SA USHKEP DHE IKU PA PAGUAR PARET.

  Përgjigju
 • Gafurri: 13/04/2018 13:56

  Kjo laraske qe fluturon me preshe qe ka ngrene corben e prishur nga kazani I Rames me shtepine qe ka blere ne Tirane kerkon te eleminoje simbolin e demokracise shqipetare

  Përgjigju
 • bledi: 13/04/2018 12:06

  o t**p....... edhe rrahmoni te ka lon vetem.... ke marr fund burgu te pret

  Përgjigju
 • Tani Shkoder: 13/04/2018 08:27

  Sali ke qene dhe je lider i injorances. Te kan hero te gjith injorantet dhe pa perjashtu ato qe kan ba pasuni me sistemin e korruptum me ty. Ti a dasht me ken n burg ketu e 25 vjet perpara por perderisa ky sistem i korroptum te nderrohet atehere ti ke per t ken i lire.

  Përgjigju
  • Leksi Shkoder: 13/04/2018 10:18

   Vetëm një injorant si puna jote mund ta bëjë këtë koment mor Tani. Shiko se ç'farë po ndodh me këtë rilindjen tënde. Vrasje, Mësues që abuzojnë me nxënësit, vjedhje dhe mashtrime nga drejtorët, Kupola e Policisë në kërkim, vjedhje pronash, Ministra dhe qeveritarë të korruptuar. Ky është realiteti z.Tani

 • Saliu komunist serb dhe i pabese: 13/04/2018 04:49

  Ambasadorja e BE duhet te kerkoj llogari perse ky kriminel nuk eshte arrestuar, djali ilegal i partizanit jugosllav Kar-axhic dhe dhendri i Serbise, Sali Bajga

  Përgjigju
 • Turi: 13/04/2018 04:18

  Berisha eshte personalitet. Kur largohen nga kjo bot pastaj i qajm. Ne shqiptaret historikish nuk e kemi dashur njëritjetri. Këtu qëndron fatkeqesia e jon.

  Përgjigju
  • blenard: 13/04/2018 09:20

   o turi ti dhe berisha e kini cliruar nga marezite dhe ekonomia shqiperin pllllllllllllllllllll

 • Ben Tironci: 12/04/2018 23:05

  O te pshurshin qente e rruges. U befsh kerrma e ushqim per korbat.

  Përgjigju
 • Blenard: 12/04/2018 22:49

  E ishalla ju erdhi ora

  Përgjigju
 • Miri: 12/04/2018 22:00

  Bravoooooo ambasadore. Eshte minimalja per kete moster. Ti do litarin

  Përgjigju
 • Tahipi: 12/04/2018 21:51

  Ta hangshin kaken dhe te rrufshin Trapin !

  Përgjigju
 • Erik: 12/04/2018 21:21

  Nese ka kerkuar koken tende ajo eshte mikja me e mire e mbi 2 milione shqiptareve, respekte ambasadorja Vlahutin.

  Përgjigju
  • Malo: 13/04/2018 04:23

   Nuk do te ishte keq qe ky veases ordiner, qe ka djegur kete vend disa here te arrestohwj dhe denohej.

 • Landi: 12/04/2018 21:18

  Po i lumte po i pati kerkuar te te arrestonte ty, zonja ambasadore e BE dhe z Lu kane mbeshtetjen e gjithe Shqiptareve.

  Përgjigju
 • Tirona: 12/04/2018 21:15

  O Sal je bo si k e keqe plake

  Përgjigju
 • gjuloshi: 12/04/2018 21:08

  Doli plaku i rrjellur?ky mashtrues rrenagji ,shpifes i ndyre ,kriminel qe gabimi eshte i Rames qe nuk e arreston ket maskara gjak pires i ketij populli per 27 vite.

  Përgjigju
 • Alb: 12/04/2018 21:00

  Keta jan te udhezuar se po bejn nje loj shume bandite duke akuzuar ambasadoret dhe sherbimet diplomatike perendimore kjo eshte shume e ulet.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ish-presidenti Bamir Topi: Basha pas buzëqeshjes së stampuar ka shumë hipokrizi! Si nuk pashë një të thotë “aty ka dorë Berisha”, ai është dominanti në PD