Berisha bën 6 muaj mungesë në Kuvend më 30 qershor, familja e tij sulmon SPAK: Duan t’i heqin mandatin

Berisha bën 6 muaj mungesë në Kuvend më 30 qershor, familja e tij sulmon SPAK: Duan t’i heqin mandatin

Argita Berisha

Në një konferencë për shtyp vajza e Berishës, Argita Malltezi, e shoqëruar dhe nga avokatët e tij, i kanë sulmuar edhe një herë institucionet e drejtësisë duke i akuzuar si të kapura dhe që përdoren nga Rama.

Ish Kryeministri ndodhet në ‘arrest shtëpie’ që prej 30 dhjetorit 2023 dhe më 30 qershor mbush 6 muaj mungesë në Kuvend nëse vazhdon me të njëjtën masë sigurie.

Më 29 mars gjykata vendosi zgjatjen e hetimeve për Berishën deri në korrik të vitit 2024.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ledina: 18/04/2024 13:21

  SA VONE, KUSH RRI E PRET NDESHKIMIN E KETIJ KRYEKRIMINELI DHE KRYEHAJDUTI?!

  Përgjigju
 • Nardi: 12/04/2024 13:12

  Mandati hiqet nese mungon pa arsye. Ne rastin ne fjale, mungesa eshte per shkak te nje vendimi gjyqesor.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Tiranë, 28-vjeçari bie teksa po punonte në një pallat në ndërtim, humb jetën

E rëndë në Tiranë, 28-vjeçari bie teksa po punonte në një pallat në ndërtim, humb jetën