Berisha: Gjuha e Ramës skandaloze, i kërkojmë ndjesë Bullgarisë në emër të PD-së

 

Sali Berisha e ka cilësuar skandaloze gjuhën që ka përdorur kryeministri Edi Rama, ndaj Bullgarisë. Ai tha se në emër të PD-së i kërkon ndjesë Bullgarisë dhe se i garanton se ky nuk është mendimi i shqiptarëve, por është mendimi i një aventurieri.

‘Skandaloze gjuha e përdorur e Ramës ndaj Bullgarisë. Bullgaria është një vend mik. Në emër të PD-së i kërkojmë ndjesë Bullgarisë, dhe i garantoj se nuk është ky mendimi i shqiptarëve, por është mendimi një aventurieri, i një njeriu që nuk njeh asnjë parim. Kemi pasur një djep të rilindjes ne atje.’- tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Samiti i BE-së, Berisha: Rama dëshmoi se është rreshtuar me Ballkanin e Putinit, ishte si vasal i Vuçiç


M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë