Berisha mbron Çim Pekën që dha lajmin për tërmetin e mbrëmshëm, komentuesi: Ti duhet të ishe në burg!

Berisha mbron Çim Pekën që dha lajmin për tërmetin e mbrëmshëm, komentuesi: Ti duhet të ishe në burg!

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha, i ka dalë në mbrojtje gazetarëve të portalit Syri.net që përhapën mbrëmjen e djeshme lajmin e rremë se një tërmet i madh do të godiste vendin në orën 23:30. Qytetarët në panik kryesisht në Tiranë dhe Durrës, braktisën shtëpitë e tyre dhe qëndruan në rrugë deri pas mesnate. Ish-kryeministri, edhe në këtë rast përgjegjësinë ia ka faturuar sërish kreut të qeverisë, Ramës.

Në lidhje me arrestim e gazetarëve që përhapën lajmin e rremë, ai ka akuzuar kryeministrin Rama se ky është një atentat ndaj shtypit të lirë, ndonëse lajmi i përhapur, ishte i pasaktë dhe i pavërtetë.

Në një koment poshtë statusit të Berishës, një lexues i shkruan se ky portal është në shërbimin e ish-kryeministrit dhe se ideatori i gjithë skenarit të mbrëmshëm, është vetë ai, Berisha.

Komentuesi i shkruan se policia në fakt duhet të arrestonte Berishën, Çim Pekën dhe Ilir Metën, të cilët mbrëmë ngritën në këmbë një popull të tërë me një lajm të rremë./Lexo.al

Komenti në adresë të ish-kryeministrit Edi Rama

Postimi i ish-kryeministrit Sali Berisha 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • O tej: 24/09/2019 00:14

  O bajge Berisha

  Përgjigju
 • Elio: 23/09/2019 22:45

  O pleher, o bir plehrash dhe prodhues pleherash. Vdeksh me gjithe soj e sorollop se geni yt vetem mund te helmoje shoqerine.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 23/09/2019 16:24

  O Berish o shkerdhate o zorre by*** the Kina ta befte Sheqeren mbaron Qime Peken u shifter race o malokeri qe mban ere dhi

  Përgjigju
 • Krimineli malok salhe: 23/09/2019 16:16

  O Tv REPORT për ju si stacion kam respekt po kur nxirni ktë fundërrinën e kombit Shqiptar humbisni gjith respektin e Njërzve të ndershëm të kombit ton. Po qe e mundur ju lutem mos e nxirni më ktë fytyr të degjeneruar. FALMNDERIT PËR MIRKUPTIMIN.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit