Berisha rizgjidhet kryetar, në rrezik fati i partisë! Si e paralajmëroi Kim: Nëse ndodh ndërpresim çdo marrëdhënie me PD

Berisha rizgjidhet kryetar, në rrezik fati i partisë! Si e paralajmëroi Kim: Nëse ndodh ndërpresim çdo marrëdhënie me PD

Me ardhjen në krye të demokratëve,  Sali Berisha ka vënë në rrezik edhe fatin e Partisë Demokratike. Kjo sepse Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ia ka bërë të qartë se SHBA do të ndërpresë marrëdhëniet me PD, nëse kryesimin e saj do e merrte ish-kryeministri Sali Berisha. Përtej këtij paralajmërimi, Berisha nuk u ndal duke e sfiduar hapur SHBA-në që e futi në listën e zezë.

 “Nuk do të angazhohemi me askënd që është shpallur nga Sekretari i Shtetit. Kjo është një politikë për mbarë botën dhe nuk ka fare të bëjë me individët, por politika e përgjithshme është që nuk mund të imagjinojmë një skenar ku unë apo ndonjë nga pasardhësit e mi të pretendojmë se çdo gjë shkon mirë dhe të shkojmë për kafe me dikë që është shpallur nga Sekretari i Shtetit për korrupsion madhor. Nuk ka për të ndodhur”, ka deklaruar ajo më herë.


Lajmi kryesor:

Sali Berisha ‘Non Grata’ rimerr drejtimin e PD, në delir pas fitores me 93.45% të votave: Ndodhi mrekullia e shekullit të 21! Por çështja ende në Gjykatë (REZULTATET)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Angli/ Shqiptari në burg pasi qëlloi nipin e ish-gruas, pretendoi se ishte urdhëruar nga mafia dhe

Angli/ Shqiptari në burg pasi qëlloi nipin e ish-gruas, pretendoi se ishte urdhëruar nga mafia dhe "Komandanti"