Berisha: Vjehrri yt ka zaptuar godinën në Fier që fëmijët e përdorin për stërvitje! Spiropali: Ti gllabërove kompleksin Partizani

Më përplasje është zhvilluar seanca në Kuvend mes Sali Berishës dhe ministres Elisa Spriopalit. Teksa po debatonin për krizën e ekonomike dhe paketën e dytë të rezistencës sociale, Berisha tha se është e pamjaftueshme për qytetarët.

Spiropali tha se kanë marrë masa afat mesme për të mbrojtur qytetarët, ndërsa e konsideroi Berishën si pensionistin më të shtrenjtë. Berisha iu kthye me mesazhin e një qytetari dixhital. Sipas Berishës, qytetari dixhital denoncon se vjehrri i ministres ka privatizuar godinën e një fushe futbolli në Fier që fëmijët e përdorinin për tu zhveshur. Ministrja iu përgjigj me kundërakuzë duke i kujtuar Berishës aferën me privatizimin e kompleksit Partizani.

Pjesë nga debati:

Spiropali: Ka njerëz që punojnë në administratë, në polici, në kohë të vështirë. Paga minimale, 7% rritje e pagës, kemi shkuar te premtimi ynë dhe paga do jetë 40 mijë deri në fund të mandatit. Efekti financiar i paketës 43.1 mld deri më sot. Nuk mund ta dimë ç’sjell e ardhmja por dimë atë që kemi bërë deri sot dhe atë që do të bëjmë që ekonomia të vijojë të rritet nga raporti i Bankës Botërore është që deri në 2013 janë vitet më të errëta të varfërisë dhe ekonomisë. Për pensionistët mund të flasë ai që është ngritur me pasqyrë në dorë. Je pensionisti më i shtrenjtë i Shqipërisë, por do të të durojmë deri në fund.

Berisha: Nikola Makiaveli shkruan: Nëqoftëse do të njohësh inteligjencën e sundimtarit, shiko ata që ka përreth. Kjo ishte për atë. Por tani kam një problem të dytë, meqë zonja u gozhdua te pensionistët, e vërteta është që nuk mund të mohohet, se ajo ka një dhembshuri patologjike për një pensionist të vetëm në Shqipëri.

Dëgjoni pak të ju lexoj: Mirëmbrëma z. Berisha, jetoj në fshatin Frakull e Madhe në zonën e Fierit. Dua të tregoj se si po i shfarosin pronat që i përkasin publikut. Në fshatin Frakull ndodhet një fushë futbolli, ku është edhe një ndërtesë që i përket ekipit që stërvitet atje. Ose i përkiste më drejtë. Por ka dy vite që është bërë private, zhveshtorja e fëmijëve që luajnë futboll, ndërsa tani fëmijët ndërrohen jashtë në shi, në akull dhe të ftohtë. (Dashuri e madhe).

Prona është bërë private nga vjehrri pensionist i Elisa Spiropalit. Kjo dhembshuria jote për pensionistët konkretizohet në mënyrë të shkëlqyer. I nxjerr fëmijët të zhvishen në shi e akull dhe vjehrri lumturohet me ndërtesën e tyre. Qytetari dixhital thotë se, i është dhënë me ndërhyrjen e zonjës Elisa nga bashkia e Subashit. Shpresoj shpërndani pasi nuk dua kurrë të vete në atë vend, sepse gjithçka po përvetësohet ndaj tyre”, tha Berisha.

Spiropali: Ma kujtoi sërish Montalnelin me zhurmat që bëni ju, ka thënë nuk ju detyron skllavopronari të jeni ashtu dhe kur shpërtheni kështu më kujtoni këtë rol. Ka kompleksin Partizani që ja dha familjarëve me topa e toka pa asnjë kujdes për ligjin e procedurën, për fytyrën e tij meqë e përmend kaq shumë në publik. SPAK-u nuk e ka parë atë dosje, nuk e di si janë gllabëlluar të tëra nga soji e sorollopi i tij. Së bashku me klithmat e të vrarëve ti dëgjojë një ditë e ti arrijë deri tek dera e tij.

Lexo këtu edhe investigimet e Report Tv për privatizimin e 'Kompleksit Partizani' nga 'klani Berisha'
INVESTIGIMI I

INVESTIGIMI II
INVESTIGIMI III


Lajmi kryesor:

Kuvend/ Miratohen ndryshimet në buxhetin 2022 për paketën e dytë të rezistencës sociale! PS: Mbrojtje për qytetarët! Opozita: E pamjaftueshme


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

 Ministri i jashtëm izraelit poston foto të Koloseumit me raketa iraniane: Ata mund t'ju afrohen

 Ministri i jashtëm izraelit poston foto të Koloseumit me raketa iraniane: Ata mund t'ju afrohen