Berisha 'zhvendos' Foltoren në selinë blu: Deputetët të më bashkohen, më mirë vonë se kurrë

Sali Berisha ka zhvendosur 'Foltoren' në selinë blu, ku ka mbajtur fjalimin pas mbledhjes së zhvilluar me Komisionin e Rithemelimit në PD. Ai ka pasur një ftesë për deputetët demokrat që t'i bashkohen.

" Nga të gjitha konferencat e shtypit të karrierës sime 31 vjeçare, miu garantoj s ekjo konferencë është më e veçanta, kjo konferencë mbahet sot pas Kuvendit kombëtar të Rithemelimit të PD, ngjarje kjo absolutisht unike, si monument lirie. Jehona e këtij kuvendi, siç ishte unik në llojin e tij është e jashtëzakonshme në çdo votw dhe zemër, ndjej keqardhje që sot jeni të gjithë në këmbë, por domethënia e këtij qëndrimi është e madhe, nga një anë keni njeriu që grumbulloi karriget në zyrën e tij, i çmendur me pasionin e karrigeve, çdo karrige të thyer t'ia sillni njeriun e pasionit, që s'punon për karrige por punon për liritë e demokratëve dhe shqiptarëve. Në mbledhjen që sapo përfundoi, u dërgova në mbështetje të përzemërt të gjihë demokratëve dhe nëpërmjet jush përcjell një thirrje të pwrzemwrt e miqësore, ndaj çdo demokrati që ende nuk ka vendosur të bashkohet me PD e rithemeluar është i mirëpritur dhe krah hapur, ju e ndoqët vetë Kuvendin, a kam të drejtë unë t'u them të gjithë deputetëve të PD se nëse do ishit në Kuvend, ju për herë të parë do mund të që shprehnit lirisht mendimet, opinionet dhe propozimet, pra ishte një rast i humbur, por megjithatë, unë jam nga ato që them më mirë vonë se kurrë, unë u ktheva me vonesë, ndaj për ata nuk është vonë", tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha shkon në selinë e PD: Në gjykatë kërkesa për regjistrimin e statutit të ri të PD! Ramën e shpëtoi referendumi i 'pengut', shumë shpejt protesta! Basha në mbledhje në zyrën ngjitur (VIDEO)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut