Berisha-Ballës: Nuk uroj pavarësinë e Kosovës në Kuvend se nuk votuat ligjin për gjenocidin serb

Sali Berisha i është përgjigjur Taulant Ballës lidhur me kritikat e tij për mos urimin e opozitës për pavarësinë e Kosovës. Berisha tha se ai i ka bërë urimet e tij dhe nuk e bënë në Kuvend që nuk votoi ligjin për gjenocidin serb

“Sa për hyrje ministrja e Kulturës u jep 492 mln lekë firmës belge ku punon vajza e zonjës Linda Rama. I them parafolësit se si çdo fjalë që nxjerr nga goja edhe ato që tha, gjykata e ka dënuar për shpifje. Për çdo gjë që thua këtu do dënohesh për shpifje. Kam uruar Kosovën pa ardhur këtu për pavarësinë. Nuk e uroj këtu me ju sepse ju nuk e votuat ligjin për gjenocidin serb. Nuk mund të uroj me ju sepse kreu juaj është vasal i Vuçiç që lobon për atë në SHBA dhe sulmon Berishën. Asgjë nuk të shpëton nga lidhjet që ke me krimin. Kam një lajm të veçantë sot. Sipas raportimeve të mediave, agjenci të ndryshme të zbatimit të ligjit  rezulton se janë identifikuar lidhje të shumta të krimit shqiptar me zyrtarë të shtetit shqiptar, Këto të dhëna janë pranë këtyre agjencive. Një ndihmë të veçantë ka dhënë një aplikacion i përdorur nga narkotrafikantët shqiptarë. Një nga personat”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Inceneratorët përplasin PD-PS! Basha: Rama s’i lan dot duart! Spiropali: Do përgjigjesh para drejtësisë! Berisha: Kjo aferë zgjidhet me protesta! Miratohen anëtarët e rinj të AMA-s


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Iu sekuestrua pasuria me vlerë 3.5 mln euro, kush është 46-vjeçari nga Elbasani (EMRI)

Iu sekuestrua pasuria me vlerë 3.5 mln euro, kush është 46-vjeçari nga Elbasani (EMRI)