Berlusconi voton në Milano: Hera e parë që shoh radhë në qendrat e votimit, sa mirë

Berlusconi voton në Milano: Hera e parë që shoh radhë në qendrat e votimit, sa mirë

1664103994_berlusconi.JPG

Ish Presidenti i Forza Italia, Silvio Berlusconi, votoi në selinë e shkollës fillore në via Fratelli Ruffini në Milano.

“Është hera e parë që shoh radhën për të shkuar për të votuar. Nuk kam parë asnjëherë radhë në vitet e tjera”, tha ai teksa priste të hynte në qendrën e votimit së bashku me partneren e tij Marta Fascina.

 "Të gjithë në radhë? Sa mirë," shtoi ai.

 Në pritje të tij, ndër të tjera, disa deputetë dhe kandidatë blu si deputeti Alessandro Cattaneo, nënkryetari në Senat dhe koordinatorja Lombard, Licia Ronzulli, komisionerja milaneze e FI-së, Cristina Rossello, disa kureshtarë dhe fansa të ish-kryeministrit.


Lajmi kryesor:

Mbyllet votimi për zgjedhjet e përgjithshme në Itali, pritet fitore e së djathtës ekstreme! Meloni mund të bëjë historinë


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)