Besiktasi 'lë porosi' në Shqipëri, vëzhgon katër titullarët e Tiranës

Besiktasi 'lë porosi' në Shqipëri, vëzhgon katër titullarët e Tiranës

Tirana

Besiktas fitoi 0-2 me Tiranën në turin e dytë të Conference League, duke eliminuar nënkampionët e Shqipërisë nga Evropa. Gjiganti turk nuk është larguar nga Shqipëria pa lënë disa porosi. Vëzhguesit e bardhezinjve kanë pikasur katër nga lojtarët e Tiranës, me mediet turke që bëjnë me dije edhe emrat.

Regi Lushkja, Filip Najdovski, Florent Hasani dhe Florjan Përgjoni kanë qenë në "optikën" e klubit turk. Kur duhen edhe disa javë nga fundi i merkatos së verës, nuk është çudi që një nga katër emrat e mësipërm të jetë pjesë e gjigantëve të Turqisë, teksa deri në këto momente nuk ka një interesim konkret, veç vezhgimit.

Katër emrat e mësipërm bënë mirë në Europë, duke qenë deçiziv në katër paraqitjet e bardhebluve në Conference League, veçanërisht në kalimin e turit të parë kundër Dinamo Batumi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Serbi - Angli nis me përleshje, titullarët e ndeshjes së 'Veltins Arena'

Euro 2024/ Serbi - Angli nis me përleshje, titullarët e ndeshjes së 'Veltins Arena'