Besimtarët palestinezë falen për Fitër Bajramin pranë xhamisë së shkatërruar nga lufta

Besimtarët palestinezë falen për Fitër Bajramin pranë xhamisë së shkatërruar nga lufta

Xhamia e shkatërruar në Gaza

1712757725_bajrami.JPG

Imazhet e marra me dron tregojnë besimtarët palestinez që festojnë sot festën e Fitër Bajramit në Gaza.

Ata duken duke u falur për fundin e Ramazanit në ambient të hapur pranë xhamisë al Farouk të shkatërruar nga lufta me Izraelin.

1712757754_gaza.JPG


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Izraeli vret 3 djemtë e udhëheqësit të Hamasit Ismail Haniyeh në një sulm ajror! Sulmi izraelit lë 14 viktima në Rripin qendror


G.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazovic: Do jem në stadium dhe do brohoras për Serbinë

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazovic: Do jem në stadium dhe do brohoras për Serbinë