‘Besojmë te përmbysja sepse jemi Milani’, Pioli ndez derbin me Interin! Tonali: Mund të ndryshojmë sezonin

‘Besojmë te përmbysja sepse jemi Milani’, Pioli ndez derbin me Interin! Tonali: Mund të ndryshojmë sezonin

Trajneri i Milanit Pioli dhe mesfushori Tonali

“Ne besojmë te përmbysja sepse jemi Milani. Kemi treguar se mund të bëjmë ndeshje të shkëlqyera me nivel të larta. Kemi futbollistë me cilësi të mëdha individuale,”-është shprehur fillimisht trajneri i Milanit Stefano Pioli para ndeshjes me Interin për gjysmëfinalen e kthimit të Champions League të martën në orën 21:00.

Më pas trajneri u ndal te Leao i cili ishte mungesa e madhe e gjysmëfinales së parë, por edhe te futbollistët e tjerë që rrezikojnë ndeshjen: “Leao është më mirë. Gjithashtu Krunic dhe Messias po stërviten. Nëse shkon sipas planit të tre do jenë të gatshëm.”

Sakaq mesfushori italian Sandro Tonali është treguar gjithashtu optimist pavarësisht humbjes 0-2 në ndeshjen e parë. Ai para ndeshjes është shprehur se "beson te përmbysja që më pas mund të ndryshojë sezonin.”

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Ekzekutoi nënën e dy fëmijëve me plumb në kokë, vetëvritet burri i 35-vjeçares shqiptare në Itali

Ekzekutoi nënën e dy fëmijëve me plumb në kokë, vetëvritet burri i 35-vjeçares shqiptare në Itali