Betohet pa incidente kryebashkiaku i ri i Pogradecit, kryetari në ikje: Po lë një bashki me taksa të ulura (VIDEO)

POGRADEC- Është betuar kryetari i ri i bashkisë së Pogradecit i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Ilir Xhankolli. Bashkia e Pogradecit është bashkia e fundit e qarkut të Korçës që emëron kryebashkiakun e ri. Po ashtu në këtë bashki është konstituuar edhe Këshilli bashkiak. Pasi votimit kryetar i Këshillit Bashkiak i Pogradecit është zgjedhur Sotiraq Mangëri. Ndërsa nënkryetarët e zgjedhur janë Manjola Kamolli dhe Kostandina Gjoka.

Konstituimi i Këshillit dhe betimi i Xhankollit është bërë në ambientet e një hoteli në qendër të qytetit të Pogradecit pasi në bashki prej mëngjesit ka qenë kryetari në ikje Eduart Kapri. Ky i fundit ka deklaruar se nuk do ta lëshojë zyrën deri në orën 16:00 pasi për të vijon orari zyrtar i punës.

"Sot qytetaret ndihen të dhunuar nga pushteti që i mori të gjitha. Ne kemi përgjysmuar borxhet. Edhe pse qeveria nuk na mbështeti, ne realizuam dhjetra projekte. Jam munduar të jem qytetar si gjithë të tjerët. I kam shërbyer gjithkujt, pa dallime politike. Ne këtë situatë politike, PD nuk mori pjesë në zgjedhje. Kam lënë një bashki ku janë ulur taksat dhe janë rritur të ardhurat. Do të jem në detyre deri në orën 16." ka thënë ndër të tjera Kapri.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sot shi, por mësoni se si do të jetë moti për ditën e nesërme