Betohet Shkëlqim Bullari! Asnjë nga demokratët në Kuvend, Bylykbashi: Nuk janë thirrur, po shkelet Kushtetuta

Betohet Shkëlqim Bullari! Asnjë nga demokratët në Kuvend, Bylykbashi: Nuk janë thirrur, po shkelet Kushtetuta

1681397810_uiytrewq.JPG

Deputeti Shkëlqim Bullari është betuar sot në Kuvend. Ai ka zëvendësuar Besnik Ajazin, i cili është kandidati i socialistëve në Bashkinë e Gramshit.

Ndërkohë, në sallë nuk kanë qenë deputetët e tjerë që do të marrin mandatin.

Nga ana tjetër nuk kanë qenë në sallë Asllan Dogjani, Lodovik Hasani dhe Qani Xhafa, të cilët zëvendësojnë deputetët demokrat. Për deputeti Oerd Bylykbashi, ato nuk janë njoftuar dhe kjo është në shkelje të Kushtetutës.

“Duhet të ishin prezentë, deputetët nuk janë njoftuar për të qenë prezent, dhe kjo ndodh kur futet një procedurë e paparashikuar më parë. Nuk i keni njoftuar, procedura duhet të respektohet sepse është respektuar Kushtetuta”, tha Bylykbashi.


Lajmi kryesor:

Kuvend/ Berisha akuzon Ramën për atentatin ndaj kreut të Rithemelimit në Vaun e Dejës! Balla: Bëj denoncim ose hesht! Miratohen fondet për partitë për fushatë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Renditja e UEFA-s/ Italia kërkon pesë skuadra në Champions League, vendimtare sfidat e Romës dhe Milanit

Renditja e UEFA-s/ Italia kërkon pesë skuadra në Champions League, vendimtare sfidat e Romës dhe Milanit